18 Eylül 2019 Çarşamba
Biyografi
Şükrü Karabalık

Şükrü Karabalık

Eski Kartepe Belediye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014

1958 Suadiye - Kartepe doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Suadiye'de ve İzmit Ticaret Lisesi'nde, yüksek öğrenimini Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamıştır.

 

Mardin'de öğretmenlik, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Yatılı Bölge Okulu Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

5 yıl Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevini ifa ettikten sonra 1994 yılında İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'ne atanmıştır.

 

Eğitim camiası içersinde pek çok başarılara imza atan Şükrü Karabalık, yerel bir gazetenin düzenlediği " DORUKTAKİLER" adlı yarışmada yılın eğitimcisi seçilmiştir. Milli Eğitim Şurası Komisyon çalışmalarında görev almıştır. Sayısız kurs ve seminerlere katılmış, çeşitli dernek ve vakıflarda yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuştur.

 

Başarılarından dolayı Bakanlık, Valilik ve Kaymakamlıklarca defalarca takdir, teşekkür, maaş ve 3 defa kademe terfi ile taltif edilmiştir.

 

İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü görevinden istifa ederek 1999 yılı yerel seçimlerinde DYP'den Suadiye Belediye Başkanı seçilmiştir. 2004 yılı yerel seçimlerinde 2. kez Ak Parti'den Belediye Başkanı seçilmiş olup, tekrar 3.kez seçilerek Kartepe Belediye Başkanı olarak görev almıştır. 2014 Yerel seçimlerinde aday gösterilmemiştir. Şükrü Karabalık evli ve 2 çocuk babasıdır.

Reklam

Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir