22 Ekim 2019 Salı

Microsoft Windows 10’a çok güveniyor

Microsoft Windows 10’a çok güveniyor
Teknoloji
15 Ekim 2014 11:00
Okunma : 1952
Yazdır
Yorum Yap

Ekim başında duyurusu yapılan Windows 10 işletim sistemi sürümünü 1 milyon kişi test ediyor

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Microsoft firması popüler işletim sisteminin son sürümü Windows 10’u Ekim başında tanıttı. Windows 8’den uzaklaşıp biraz daha fazla Windows 7’ye benzeyen yeni işletim sisteminde en büyük gelişme olarak Start tuşunun geri gelmesi görülüyor.Firmanın son açıklamasına göre, şu anda “Windows Insider Program” dahilinde testleri devam eden Windows 10’u 1 milyon kişi deniyor ve geri dönüş bildiriyor. Microsoft’un işletim sistemleri bölümü müdürü Joe Belfiore’nin açıklamasına göre şu ana kadar deneyen kullanıcılardan 200,000 adet geri dönüş alınmış ve hepsini gözden geçirmeye kararlılar. Belfiore’nin verdiği bilgilere bakılırsa, kullanıcıların %64’ü Windows 10 test sürümünü sanal makine yerine gerçek bir PC’ye kurup denemiş. Bu da geri dönüşlerin daha sağlıklı olduğunu ifade eden bir durum. Ayrıca kullanıcıların %68’i her gün en az 7 uygulama çalıştırıyor,% 25’i ise her gün 25’den fazla uygulama çalıştırıyor. Yani bu kullanıcılar Windows 10 sürümünü günlük işlerinde kullanıyorlar anlamına geliyor.

 

WINDOWS 10 NE ZAMAN YAYINLANACAK?
Windows 10 için çıkış tarihi belli değil ama tahminler yılın sonuna doğru olacağı yönünde. İşletim sistemi ekibinin bu kadar çok geri bildirimi işlemesi ve değerlendirmesi biraz zaman alacaktır herhalde.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir