22 Ekim 2019 Salı

Kaşlar nasıl alınmalı?

Kaşlar nasıl alınmalı?
Magazin
05 Ocak 2015 09:58
Okunma : 2544
Yazdır
Yorum Yap

Kaşlar ifadenizi biçimlendirir. Yanlış alındığı zaman çok kötü sonuçlar doğurur. Kaşlarınızı doğal ve düzgün şekil vererek hoş bir forma sokmak istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarına göz atın

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İlk olarak kaş fırçasıyla kaşlarınızı tarayın. Böylelikle fazlalık haline gelen tüyleri daha rahat görebilirsiniz. Sonra uzun olduğunu düşündüğünüz tüyleri bir makas yardımıyla kesin. Bu işlemden sonra kaşlarınızı daha rahat alırsınız. Kaşlarınıza en doğal ifadeyi kazandıracak şekli verebilmek için alınacak yerleri önceden belirlemeniz gerekir. Bir göz kalemi alın ve burnunuzun kenarına dik gelecek şekilde tutun, kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Unutmayın kaşınız kalemin denk geldiği yerden başlamalıdır. Sonra kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasından kaşınıza paralel tutun, bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşlarınızı bu hat çerçevesinde biçimlendirin. Kaşlarınızın şeklini belirledikten sonra cımbız yardımıyla tüylerinizi, çıkış yönlerine göre alın. Kaşlarınızı her zaman tek tek alın, aralarda boşluklar bırakmayın. Kaşınıza kavis verirken dikkatli olun; unutmayın kaşınızın kavisi, gözünüzün ortasına denk gelmelidir. Trendleri göz ardı etmeyin. Artık doğal ve kalın görünümlü kaşlar moda. İnce ve yay biçimde alınmış kaşlar çoktan out oldu. Zaten ince kaşlar yüzü daha yaşlı gösteriyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir