22 Ekim 2019 Salı

"Teşkilatların omuzlarına basılmasından bıktık"

Teşkilatların omuzlarına basılmasından bıktık
Röportaj
16 Şubat 2015 10:54
Okunma : 2044
Yazdır
Yorum Yap

MHP İl Başkanlığı yeniden seçilen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü'yü kongrenin ardından ziyaret ederek 7 Haziran'da gerçekleşecek seçimler hakkında bilgi aldık. Kongrelerin yeni tamamlandığına ama ilçe başkanlarından milletvekilliği düşünenler çıkıp istifa ederse tepkiniz ne olur? Dediğimiz de Ünlü," İstifa ettikleriyle kalırlar. Artık teşkilatların omuzlarına basılmasından bıktık" dedi

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kongre süreçlerini partilerine yakışır bir şekilde tamamladıklarına dikkat çeken MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, "Kongre tam olarak bir demokrasi şöleni oldu. Kongremizin bu şekilde partimize yakışır bir şekilde tamamlanmasına öncülük eden ilçe başkanlarımıza, delegelerimize ve aday adayı arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim" dedi.


'DİĞER ADAYLARDA DELEGELERLE BİRARAYA GELDİ'
Her ne kadar kongreyi kazanarak yeniden başkan olsanız da kongre öncesindeki hedefiniz 400 delegenin oyunu almaktı. 400 delegenin oyunu alamamış olmamızın nedeni nedir? Sorumuza başkan Ünlü, "400 delegenin oyuna taliptim. Ancak diğer aday adayı arkadaşlarımızda kongre öncesi çalışmalarını güzel değerlendirerek hep delege ziyaretleri gerçekleştirdiler. Bende onlarda sürekli görüş alışverişinde bulunduk. Sonuçta da delegenin teveccühü biz olduk" ifadelerini kullandı.


'VERİLEN SÖZLERİN TUTULUP TUTULMADIĞINI BİRLİKTE GÖRECEĞİZ'
Kongrenizden sonrasında da rakipleriniz seçim döneminde de teşkilatlar için çalışacaklarını ifade ettiler sizce bu gerçekleşecek mi? Dediğimizde Ünlü, "Sahaya indiğimizde verilen sözlerin tutulup tutulmadığını hem seçmenler hem de bizler göreceğiz. İnşallah sarf edilen sözler tutulur. Çünkü ülkemizin geleceği için MHP'nin iktidar olması şart. Küskünlükleri, kırgınlıkları ben ülkücüyüm diyen herkes bir kenara bırakmalı ve bu doğrultuda çalışmalı" şeklinde konuştu.


'SEÇİM TECRÜBESİ ATLATANLA ATLATMAYAN BİR OLMAZ'
Gerek Ak Parti'nin gerekse de CHP'nin İl başkanı değişti. Ayrıca her iki partinin ilçe başkanlarında da revizyon bir hayli yaşındı sizce bu durum MHP'nin lehine olacak mı? Sorumuza da Ünlü," Hiç şüphesiz seçim tecrübesi geride bırakanla bırakmayan bir olmaz. Bizler saman alevi gibi çalışmalarla bile 150 bin oy bandına çıkan bir teşkilatız. İlçe başkanlarımızda bir çok seçim tecrübesi yaşadılar. Çıktığımız her seçimde eksikliklerimizi güzel analiz ettik. Bu nedenle şimdiden teşkilatımızın ev ödevi hazır" dedi.


'ÖN SEÇİM İSTEĞİMİZ VAR'
Milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreciniz 12 ile 18 Mart tarihleri olarak açıklandı da partinize iyi düzeyde teveccüh gösterileceğini düşünüyor musunuz? Der demez Ünlü, "50'ye yakın kişinin başvuracağını tahmin ediyorum. Partimize güzel bir teveccüh gösterileceğine inancım tam. Çünkü ülkücüler bu seçimin gerçekten bir kader seçimi olduğunun gayet iyi farkında. Adaylarımızı belirlerken bir ön seçim isteğimizde var ama bu henüz kesinlik kazanmadı" ifadelerini kullandı.


'İSTİFA ETTİKLERİYLE KALIRLAR'
Kongrelerinizi yeni tamamladınız ama ilçe başkanlarınız görevinden istifa ederek milletvekilliği yolunda şansını denemek istese tepkiniz ne olur dediğimiz de? Sorumuzu alır almaz ses tonunu yükselten Ünlü, " İstifa ettikleriyle kalırlar. Artık teşkilatların omuzlarına basılmasından bıktık. Kongre sürecine girmeden önce böyle bir düşüncesi olanlar asla aday olmasın dedik. Şimdi kimsenin göz göre göre teşkilatların omuzlarına basmasına izin vermem" dedi.


'AKP'NİN SEÇMENİ ADAYA GÖRE Mİ OY VERİYOR'
Kulislerde MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın İstanbul'dan seçime girebileceği ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde büyükşehir adayı olarak gösterdiğiniz Saffet Sancaklı'nın ise Kocaeli'den vekillik yarışına dahil edileceği konuşuluyor. Bu konuşulanların gerçeklik payı var mı? Dediğimizde de Ünlü,"Bunlar sokakta söylenendir. Bu seçimler kader seçimidir, bunların konuşulmaması gerek. Bu listeye dahil oldu bu listeye olmadı gibi konuşmalardan vazgeçilmeli. AKP'nin seçmeni aday profiline göre mi oy veriyor. Tabi ki de hayır partisine oy veriyor bizde öyle bir yapı kurmalıyız. Kimin aday olacağı konusunda da belki ön seçim olabilir" dedi.


ÇALIŞMA ARKADAŞLARI DA VEKİLLİK YARIŞINA DAHİL OLACAK
Son olarak Ünlü, MHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekilliğine aday adayı olacağını duyuran Behice Güner İspirlioğlu hakkında ki görüşlerine de yer verdi. Ünlü, "Kadınların partimizde daha aktif olmasını önemsiyoruz. Şimdiden aldığı kararın hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca eskiden yönetimimde olup vekillik düşüncesi olan isimlerde yönetimime girmedi. Şimdiden eski çalışma arkadaşlarımın hepsine başarılar dilerim" dedi ve üstü kapalı bir şekilde Fatih Galyan ve Dr. Ayhan Arpacı'ya da başarı dileklerini sundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir