22 Ekim 2019 Salı

CHP İl Kongresi Yarın

CHP İl Kongresi Yarın
Siyaset
05 Ocak 2018 14:52
Okunma : 706
Yazdır
Yorum Yap

İl Kongresine ramak kala çalışmalarını hızlandıran CHP İl Başkanı adaylarından mevcut il başkanı Cengiz Sarıbay, blok listeye sıcak bakarken adaylardan Bekir Yurdagül çarşaf listede ısrarcı

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

CHP 36'ncı İl Olağan Kongresi, yarın Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Mevcut Başkan Cengiz Sarıbay ve Bekir Yurdagül'ün yarışacağı kongrenin coşkulu ve heyecanlı geçmesi bekleniyor. Delegelerin oylarını almak için tüm hızıyla çalışan Sarıbay da Yurdagül de kongrede listenin nasıl olması gerektiğini de gazetemize belirttiler.

 

BLOK MU, ÇARŞAF MI?

Yurdagül'ün adaylık açıklamasında yanında yer alan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Yurdagül'ün çarşaf listeden yana olduğunu belirtmesi üzerine 'benim için de uygundur' şeklinde görüşünü beyan etmişti. Kongreye ramak kala Sarıbay; blok listenin daha uygun, daha pratik olduğunu ifade ederken delegelerin kararına saygı duyacağını belirterek her ikisinin de kendisi için uygun olduğunu yineledi.

 

İLÇE BAŞKANLARIMIZLA YİNE TOPLANACAĞIZ

Çalışmaların yoğunlaştığını belirten İl Başkanı Sarıbay, "Yarın yine ilçe başkanlarımızla son toplantımızı yapacağız. Önceki toplantımızda İrfan başkan il dışında olduğu için katılamamıştı. Bu defa hepsi olacak ve son bir değerlendirme yapacağız. İlçelerimizi geziyoruz şimdi, hepsinden olumlu tepkiler alıyoruz" dedi.

 

ÇARŞAF YORUCU OLACAK

Kongrede çarşaf liste ve blok liste konusunda görüşünü belirten Sarıbay, "Delegelerimizin kararına saygı duyacağız. Blok listede zorluk olacak tabi. En az 20 saat sürecek. O şekilde çok yorucu olacak. Anahtar liste çalışmamız var şu an. Blok liste daha pratik, daha uygun tabi" şeklinde konuştu.

 

KENDİSİ SOKAKTA OLMADIĞI İÇİN GÖRMEMİŞTİR

Geçtiğimiz günlerde gazetemize konuşan Yurdagül, "Ben seçilirsem parti daha dinamik, daha mücadeleci olur" şeklindeki yorumuna yanıt veren Sarıbay, "Biz zaten hep dinamiktik, hep sokaktaydık. O daha kendi sokakta çıkmadığı için bizi görmüyor demek ki" dedi.

 

HERKES KENDİ YÖNETİMİNİ BELİRLEYECEK

Sarıbay gibi temposunu arttıran İl Başkan Adayı Bekir Yurdagül ise, "Biz çarşaf liste istiyoruz. Delegelerimizle partililerimizle de konuşmuştuk. Kongremizi hoşgörü içerisinde demokratik bir şekilde gerçekleştireceğiz. Herkes özgür iradesiyle sandığa gidecek. Çarşaf liste ile herkes kendi yönetimini oluşturmuş olacak" ifadelerine yer verdi.

 

BİRKAÇ SAAT DAHA KATLANABİLİRLER

Sarıbay'ın blok listeye sıcak bakmasına yönelik ise Yurdagül, "Blok liste daha kısa sürüyor tabi, ama 2 yılda bir kongreye gidiyoruz zaten. Partililerimiz birkaç saat daha katlanabilirler. Herkes tanıdığına versin. En iyi yönetimi oluşturma fırsatını yakalıyorlar bu şekilde" diye konuştu.

 

DEĞİŞİM İSTEYEN DE VAR

Delegelerin oyunu almak için toplantılar yaptıklarını ifade eden Yurdagül, "Bazı ilçelerde delegeler toplanamadığı için bir araya gelemedik. Derince, Gölcük, Karamürsel, Darıca ve Kandıra'da delegelerimizle toplanıp kongreyi konuştuk. Değişim isteyen de var, mevcut yönetimle devam diyen de. Düşüncelerine saygı duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir