22 Ekim 2019 Salı

Fırıncılarda kongre günü

Fırıncılarda kongre günü
Fırıncılarda kongre günü
Fırıncılarda kongre günü
Fırıncılarda kongre günü
Fırıncılarda kongre günü
Güncel
24 Şubat 2018 15:50
Okunma : 788
Yazdır
Yorum Yap

Kocaeli Fırıncılar Odası Kongresi’nde mevcut başkan Ali Sarı’nın tek aday olarak girdiği seçimde tekrar başkan seçildi

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kocaeli Fırıncılar Odası 8.olağan kongresi, Birlik İş Hanı KESOB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Ali Sarı 3.dönemi için tekrar aday olurken kongre sonucunda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. 157 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede 7 yönetim kurulu üyesi 3 denetim kurulu seçildi. Ayrıca kongrenin divan başkanlığını ise Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı üstlendi.

 

GENİŞ KATILIM

KESOB Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kongreye AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kocaeli Esnaf Odası Başkanı Kadir Durmuş, Kocaeli Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, Kocaeli Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ersin Albayrak, Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır ve oda üyeleri katılım gösterdi.

 

“SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞTIK”

Kongrede konuşan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Yaratılmışların en şereflisi olan insanın en temel ve en kıymetli gıda ihtiyacı olanı yani ekmeğini üreten bir sektörün Kocaeli temsilcisi olarak, bu bilinç ve değer ile 2 dönem olmak üzere bu görevi layığıyla yerine getirmeye çalıştık. Bu görevi yapan resmi kuruluşlarla olan ilişkileri en üst düzeyde tutarak sorunları çözmeye çaba sarfettik” dedi.

 

“SONUNA KADAR SAVUNDUK”

Konuşmalarına devam eden Sarı, “En kaliteli en hijyenik şartlarda ekmeğimizi üretme çabamızı sürdürürken, bu hizmeti sunanların yani meslektaşlarımın da maddi ve manevi haklarını sonuna kadar savunduk. Bu çalışmalarımızda bizleri asla yalnız bırakmayan sorunlarımızın çözümünde ya da sektörel kazanımlarımızda bizlere hep ufuk açan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına ve temsilcilerine, sektörümüzün Türkiye temsilcisi Türkiye Fırıncılar Federasyonu’na ve federasyonun kıymetli başkanına, Kocaeli Esnaf Odaları Birliği’ne ve tüm esnaf oda başkanlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

 

“EMEĞİNİZE SAYGI DUYUYORUZ”

Ardından kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Bizler büyük bir aileyiz. Hepimiz aynı ailenin birer ferdiyiz. Mesleklerimiz farklı olsa da ortak olan bir şey var. Hepimizin kentimizin için mücadele ediyoruz. Herkesin mesleği önemlidir. Fakat fırıncıların mesleği çok kutsaldır. Yere düştüğünde öpüp alnımıza koyduğumuz ekmeği sizler üretiyorsunuz bizlere ulaştırıyorsunuz. Bugünde bizler sizlerin elin terine ve emeğine saygı duyuyoruz” dedi.

 

“GAYRETLE ÇALIŞACAĞIZ”

Seçimin ardından teşekkür konuşması gerçekleştiren Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, “Öncelikle geçmiş dönem muhasebesinde bizleri akladığınız için teşekkür ederim. Yönetim kurulu ve şahsım adına bizlere üçüncü dönemi layık gördüğünüz için teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere verdiğiniz bu görevim tüm sorumluluk ve bilinciyle temsil ettiğimiz sektörün sorunlarına çözüm yollarına ya da sektörle ilgili yeni ufuklar açmaya her zamanki gibi tüm samimiyet ve gayretimizle çalışacağımızı belirtmek istiyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

İŞTE ALİ SARI’NIN YÖNETİMİ

 

Yönetim Kurulu

Ali Sarı, Levent Saroğlu, Kenan Kalyoncu, Ahmet Güntepe, Mahir Çelik, Ramazan Gür, Hüsnü Özcan

 

Denetim Kurulu

Erkan Alkan, Ferruh Serim, İsmail Yıldırım

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir