22 Ekim 2019 Salı

2 bin 760 kişi geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi.

2 bin 760 kişi geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi.
Güncel
27 Şubat 2018 11:33
Okunma : 789
Yazdır
Yorum Yap

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ile ilgili kapı kapı dolaşıp bilgilendirme yapan Başiskele Belediyesi özellikle toplu konutlarda yaşayan aileleri ziyaret ederek, kâğıt, cam, plastik, gibi ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırılmasının önemi konusunda bilgiler aktardı, el broşürleri dağıttı.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Başiskele Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Çevre ve geri dönüşüm konusunda Başiskele sakinlerini bilinçlendirmek için mahalleler karış karış gezildi. Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğrencilerinin gönüllü olarak katıldığı ve özellikle sitelere yönelik yapılan bilgilendirmelerde 2 bin 670 kişiye ulaşılarak bire bir bilgilendirme yapıldı. Çalışmalar kapsamında vatandaşlardan özellikle geri dönüşüm atıklarının mavi konteynerlere atılması konusunda hassasiyet göstermeleri istenirken, çevreye ve özellikle suya oldukça büyük zararı olan atık yağlar ve pillerinde ayrı toplanmasının da önemine vurgu yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir