22 Ekim 2019 Salı

Kocaeli halkı biraz daha dişini sıksın

Kocaeli halkı biraz daha dişini sıksın
Güncel
14 Mart 2018 08:45
Okunma : 1258
Yazdır
Yorum Yap

Şeker fabrikalarındaki isyanın bir kısmını da esnafın yaşadığını belirten CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Zaten ekonomide canı yanan, kirasını ödeyemeyen esnafımıza bir kırbacı da neden yetkiler vurmaktadır? Kocaeli ve Türk halkı biraz daha dişini sıksın. Güzel günler çok yakında” dedi

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, haftalık basın toplantısında şeker fabrikalarının durumu ve TBMM’de görüşülen Seçim İttifak Yasası’nı değerlendirdi. İlçe binasında düzenlenen toplantıda Eğitim Sekreteri Osman İlhan Cebeci, Başkan Yardımcıları Ali Kuzu, Mehmet Baştürk de yer aldı. Küçükkaya, “Türk halkı acı çekmektedir. Şeker fabrikasındaki isyanın bir kısmını şu an esnafımız yaşamaktadır. Son bir ayda esnafımıza kesilen cezalar son bir seneki kadar tutarındadır. Ne oluyor da esnafımıza son bir ayda bu kadar ceza kesilip esnaf zor duruma düşüyor. Zaten ekonomide canı yanan, kirasını ödeyemeyen esnafımıza bir kırbacı da neden yetkiler vurmaktadır?” dedi.

KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR ÜLKEYDİ

Öncelikle Küçükkaya, şeker fabrikalarının satılmasına ilişkin olarak “Ülkeler az gelişmişlikten gelişmekte olan pozisyona sadece üretimle çıkar. Cumhuriyet sadece emperyalizme karşı kazanılmış bağımsızlık mücadelesi değil, aynı zamanda emperyalizme karşı kazanılmış ekonomik mücadeledir. Üretim ekonomisine dayalı felsefe, genç cumhuriyeti benzerlerinin çok önüne koyup dünyanın en büyük 17’nci ekonomisini yaratmıştır. Demir çelikten uçağa buğdaydan şekere kadar önemli tüm ihtiyaçlar gerçekten milli sermaye ile oluşturulmuştur. Bunun yanında mirasımız olan Osmanlı’nın borçları da ödenmiş, tarımda kendi kendine yetebilen bir ülke olarak dünyada yerini almıştır” dedi.

BİR KIRBACI DA NEDEN YETKİLİLER VURUYOR?

Tarım ürünlerini işleyen fabrikaların sadece kar zarar hesabı ile kapatılma kararı verilebilecek yerler olmadığını vurgulayan Küçükkaya, “Dünyada ülkeler, AVM’deki betonları yiyerek değil, tarım ürünlerini yiyerek gelişir ve yaşarlar. Son günlerde zarar ediyor diye şeker fabrikalarının kapatılması çok uluslu, GDO’lu ürün üreten firmaların önünü açmaktan başka bir işe yaramaz. Ülke ekonomisi mevcut hükümetin çok fazla harcama yapması ve üretim ekonomisine dayanmamasından dolayı ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Ekonomik veriler göstermektedir ki Türk halkı acı çekmektedir. Şeker fabrikasındaki isyanın bir kısmını şu an esnafımız yaşamaktadır. Son 1 ayda esnafımıza kesilen cezalar son bir seneki kadar tutarındadır. Ne oluyor da esnafımıza son bir ayda bu kadar ceza kesilip esnaf zor duruma düşüyor. Zaten ekonomide canı yanan, kirasını ödeyemeyen esnafımıza bir kırbacı da neden yetkiler vurmaktadır?” şeklinde konuştu.

BİRAZ DAHA DİŞİNİZİ SIKIN

TBMM’de görüşülen Seçim İttifak Yasası kapsamında onaylanarak seçim güvenliğinin ortadan kalktığını iddia ettiği bir yasa tasarısına değinen Küçükkaya, “Dün gece meclis kameraları kapatıldıktan sonra talihsiz bir gece yaşamıştır. Seçim ittifak yasası altında seçim güvenliğini tamamen ortadan kaldıracak bir yasa teklifi kabul edilmiştir. Bu teklifle bitlikte mühürsüz referandum oyları meşrulaştırılmaya çalışılmış, sandık kurulu ve seçmenler üzerine baskı arttırılmış, seyyar sandık uygulaması ile denetimde güçlük yaratılmış, kayıt dışı seçmen takibi güçleşmiş, kolluk kuvvetlerinin sandık alanlarına girmesi serbestleşmiş, geçersiz oyların takibi zorlaşmış ve son olarak da ittifak oyların sayım yöntemlerindeki karışıklıklar ile sayım sürecinde karışıklığın önü açılmıştır. Kocaeli ve Türk halkı biraz daha dişini sıksın. Güzel günler çok yakında” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Başiskele Haber Gazetesi » Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 Valilik Karşısı İzmit İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00
Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Başiskele Haber Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
sanalbasin.com üyesidir